Tu jesteś
Nasze zdjęcia

Zespół Szkół Nr 1 w Przysietnicy

XII SPOTKANIE Z MAŁYM TEATRZYKIEM W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM NR1 W HUMNISKACH

„Teatr to miejsce jest niezwykłe,

zaczarowana każda chwila,

kurtyna w górę się unosi

i przedstawienie rozpoczyna”.

 

 3 kwietnia 2019 roku dzieci z grupy „Muzykantów” prezentowały swoje umiejętności teatralne na XII Spotkaniu z Małym Teatrzykiem w Humniskach, w którym wzięły udział dzieci i nauczyciele z gminy Brzozów. Alena Florek i Julia Ślączka w barwnych strojach i z ciekawymi rekwizytami zaprezentowały inscenizację pt: „Zaczarowany kwiat”.

Więcej…

 

Żyj zdrowo !


Dzień 29 marca 2019 roku był dniem wyjątkowym dla uczniów klas I – III, gdyż wzięli udział w spotkaniu promującym zdrowe odżywianie i kształtującym postawy zdrowotne. Żyj zdrowo! - hasło dnia - przewijało się wielokrotnie na ustach uczestników spotkania. Było to działanie edukacyjne realizowane w ramach „Programu dla szkół”, według którego dzieci otrzymują bezpłatnie kilka razy w tygodniu owoce i warzywa oraz mleko i przetwory mleczne.

Więcej…

 

Bo w teatrze, w teatrze, w teatrze…


28.03.2019 r. odbyło się w naszym przedszkolu „Spotkanie z małym teatrzykiem’’. Celem wychowania przedszkolnego jest między innymi wprowadzenie dzieci w świat wartości estetycznych i rozwijanie umiejętności wypowiadania się poprzez muzykę, taniec, śpiew, sztuki plastyczne oraz małe formy teatralne.

Więcej…

 

II Gminny Przegląd Par Tanecznych „Roztańczone przedszkolaki”


Taniec jest jedną z najstarszych form sztuki kulturowej, jest sposobem wyrażania emocji za pomocą ruchu połączonego z muzyką, a ruch to poprawa kondycji i dobrego samopoczucia. Celem wychowania przedszkolnego jest wspomaganie i ukierunkowywanie rozwoju dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem oraz możliwościami rozwojowymi również w relacjach ze środowiskiem społeczno – kulturowym.

Więcej…

 

"Rekolekcje-wyciągnięta ręka Boga"

„Rekolekcje Wielkopostne. Wyciągnięta ręka Boga.

Przyjdź, zanurz się w Jego życie. Prostsza będzie Twoja droga.

Może droga, którą idziesz jest zbyt kręta, wyboista,

może przy niej nie ma znaków, błądzi ten, kto z niej korzysta.

Po to są te rekolekcje, by Ci wskazać, inną drogę

jeśli tylko przyjdziesz na nie to Ja, Bóg Ci dopomogę.”

 

W dniach 20 i 21. 03. 2019r. w Zespole Szkół Nr 1 w Przysietnicy odbyły się rekolekcje szkolne - „W mocy Bożego Ducha”. Rekolekcje to zawsze czas szczególnej łaski, czas refleksji i powrotu do Boga. W tym roku rekolekcjom przewodził ks. Łukasz Sowa - były wikariusz naszej parafii, któremu na wstępie jeszcze raz serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, za głoszenie z mocą Chrystusowej prawdy i za wspólną modlitwę. Dziękuję także Dyrekcji szkoły, wychowawcom i nauczycielom za obecność, opiekę nad uczniami i świadectwo wiary.

Więcej…

 

Międzyprzedszkolny konkurs wokalno – recytatorski w Przedszkolu Samorządowym w Grabownicy

 

Dnia 7 lutego 2019 roku przedstawiciele z grupy „Biedronki” Aleksander Dytko i Przemysław Pietryka wraz z opiekunem panią Mariolą Rzepką  wzięli udział w konkursie wokalno – recytatorskim pod hasłem „Las i jego mieszkańcy”, który odbył się w Grabownicy Starzeńskiej.

Więcej…

 

Plan rekolekcji szkolnych

Zespół Szkół Nr 1 w Przysietnicy

ŚRODA 20.03.2019

(9:00 w kościele – 12:30 w szkole)

Rozpoczęcie o godz. 9.00 w kościele.

9:00 Zawiązanie wspólnoty w kościele

9:20 Przygotowanie i Nabożeństwo pasyjne (Pogrzeb Pana Jezusa)

         Powrót do szkoły

11:00 Przedstawienie dla wszystkich (atrium)

Więcej…

 

V EDYCJA GMINNEGO KONKURSU MITOLOGICZNEGO „W ŚWIECIE MITÓW” W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W PRZYSIETNICY

 

15 marca 2019 r. w samo południe w naszej szkole rozpoczęła się V edycja Gminnego Konkursu Mitologicznego „W ŚWIECIE MITÓW”. W konkursowych zmaganiach  wzięło udział 36 uczniów z Górek, Grabownicy, Humnisk, Przysietnicy, Starej Wsi, Turzego Pola i Zmiennicy.

Więcej…