Tu jesteś
Reklama
Nasze zdjęcia

Zespół Szkół Nr 1 w Przysietnicy

DZIEŃ ZAINTERESOWAŃ


W dniu 19 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbyła się cykliczna już impreza zatytułowana ,,Dzień Zainteresowań” przygotowana przez p. Danutę Kościelną, p. Agnieszkę Mrozek oraz p. Katarzyne Kociubę.

Więcej…

 

MATEMATYCZNY CZAR PAR

 

Do tradycji Zespołu Szkól Nr 1 w Przysietnicy należy konkurs „Matematyczny Czar Par”, który cieszy  się dużą popularnością wśród uczniów.  W tym roku został zorganizowany 18 czerwca. Konkurs przeprowadzany jest w dwóch kategoriach – klas czwartych i piątych.  Uczniowie startują w parach, a sędziują im uczniowie klas szóstych.

Więcej…

 

WYCIECZKA DO RZESZOWA I MARKOWEJ


15 czerwca 2018 r. uczniowie klas szóstych i siódmej z Zespołu Szkół Nr 1 w Przysietnicy uczestniczyli w wycieczce do Rzeszowa i Markowej. W stolicy Podkarpacia młodzież brała udział w zabawnym seansie filmowym pt. ,,Wyszczekani”. Jednak głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej.

Więcej…

 

DZIECIĘCY UNIWERSYTET TECHNICZNY W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W PRZYSIETNICY

 

W dniu 18 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia w ramach Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego.Celem zajęć przygotowanych przez członków Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza było zaznajomienie uczniów z  zagadnieniami fizyki, a w szczególności z aerodynamiką.

Więcej…

 

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

 

Już kolejny raz nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję organizowaną przez Fundację ABCXXI pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom’’. W bieżącym roku obchodziliśmy XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, pod hasłem „CZYTANIE  ŁĄCZY”, który trwał w naszej szkole w dniach 4-8 czerwca.

Więcej…

 

„Ojczyzna to moja Matka”

 

„Ojczyzna to moja Matka” – pod takim hasłem 18 maja 2018 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Papieskiego. Celem tego dnia, organizowanego co roku, jest przybliżanie postaci i nauczania św. Jana Pawła II. W tym roku, z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości, podjęliśmy aspekt patriotyzmu w życiu i nauczaniu papieża Polaka.

Więcej…

 

Gminny Przegląd Par Tanecznych „Roztańczone Przedszkolaki” w Przysietnicy


Taniec od wieków jest obecny w życiu ludzi. Dla  jednych jest on zabawą, dla niektórych staje się pasją. Począwszy od swobodnych ruchów przy muzyce, prostych zabaw ruchowo-muzycznych, pojawiających się we wczesnym dzieciństwie, po bardziej zaawansowane układy, zawsze wyzwala w człowieku pozytywne emocje.

Więcej…

 

KONKURS SZKOLNY MISTRZ ORTOGRAFII ROZSTRZYGNIĘTY

28 maja br. w  naszej szkole został zorganizowany doroczny konkurs ortograficzny „Szkolny Mistrz Ortografii”. Nauczyciele poloniści przeprowadzili eliminacje w dwóch kategoriach wiekowych: w klasach IV-VI  sp oraz VII sp,  II i III gimnazjum. Zwycięzcy z poszczególnych klas przystąpili do finału szkolnego.

A oto wyniki konkursu:

Więcej…