Tu jesteś
Nasze zdjęcia

Zespół Szkół Nr 1 w Przysietnicy

WYCIECZKA DO RZESZOWA I MARKOWEJ


15 czerwca 2018 r. uczniowie klas szóstych i siódmej z Zespołu Szkół Nr 1 w Przysietnicy uczestniczyli w wycieczce do Rzeszowa i Markowej. W stolicy Podkarpacia młodzież brała udział w zabawnym seansie filmowym pt. ,,Wyszczekani”. Jednak głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej.

Więcej…

 

DZIECIĘCY UNIWERSYTET TECHNICZNY W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W PRZYSIETNICY

 

W dniu 18 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia w ramach Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego.Celem zajęć przygotowanych przez członków Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza było zaznajomienie uczniów z  zagadnieniami fizyki, a w szczególności z aerodynamiką.

Więcej…

 

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

 

Już kolejny raz nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję organizowaną przez Fundację ABCXXI pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom’’. W bieżącym roku obchodziliśmy XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, pod hasłem „CZYTANIE  ŁĄCZY”, który trwał w naszej szkole w dniach 4-8 czerwca.

Więcej…

 

„Ojczyzna to moja Matka”

 

„Ojczyzna to moja Matka” – pod takim hasłem 18 maja 2018 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Papieskiego. Celem tego dnia, organizowanego co roku, jest przybliżanie postaci i nauczania św. Jana Pawła II. W tym roku, z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości, podjęliśmy aspekt patriotyzmu w życiu i nauczaniu papieża Polaka.

Więcej…

 

Gminny Przegląd Par Tanecznych „Roztańczone Przedszkolaki” w Przysietnicy


Taniec od wieków jest obecny w życiu ludzi. Dla  jednych jest on zabawą, dla niektórych staje się pasją. Począwszy od swobodnych ruchów przy muzyce, prostych zabaw ruchowo-muzycznych, pojawiających się we wczesnym dzieciństwie, po bardziej zaawansowane układy, zawsze wyzwala w człowieku pozytywne emocje.

Więcej…

 

KONKURS SZKOLNY MISTRZ ORTOGRAFII ROZSTRZYGNIĘTY

28 maja br. w  naszej szkole został zorganizowany doroczny konkurs ortograficzny „Szkolny Mistrz Ortografii”. Nauczyciele poloniści przeprowadzili eliminacje w dwóch kategoriach wiekowych: w klasach IV-VI  sp oraz VII sp,  II i III gimnazjum. Zwycięzcy z poszczególnych klas przystąpili do finału szkolnego.

A oto wyniki konkursu:

Więcej…

 

ŚWIĘTO SZKOŁY 2018


Tegoroczne Święto Szkoły obchodziliśmy 30 maja. Zgodnie z tradycją jest ono dla nas okazją do uczczenia osoby patronki szkoły – Marii Konopnickiej, przypomnienia faktów z jej biografii oraz zaprezentowania twórczości tej wybitnej poetki, pisarki i działaczki społecznej.

Więcej…

 

„Majówka Misyjna”


Dnia 8 maja 2018 roku, w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Krośnie odbyła się już kolejna „Majówka misyjna” pod hasłem: „Marzenia afrykańskich dzieci.” Celem tego spotkania było uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby ich rówieśników w Afryce oraz włączenie w ich w dzieło pomocy dzieciom z Kamerunu.

Więcej…