Tu jesteś
Reklama
Nasze zdjęcia

Zespół Szkół Nr 1 w Przysietnicy

„CZYTANIE ZBLIŻA” - TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM W NASZEJ SZKOLE

 

W dniach 5 – 9 czerwca 2017 r. nasza szkoła włączyła się do akcji XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, pod hasłem „CZYTANIE ZBLIŻA”. 

„Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Co roku, Tydzień Czytania mobilizuje do aktywnej promocji czytelnictwa ponad 9240 wolontariuszy kampanii czytania oraz placówki, instytucje i społeczeństwo w całym kraju.

Więcej…

 

POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA


22 czerwca 2017 r., w przeddzień oficjalnego zakończenia roku szkolnego 2016/2017, najmłodsi wychowankowie pożegnali przedszkole. Zgromadzeni na uroczystości rodzice mogli obejrzeć tańce,  usłyszeć wiersze i piosenki w wykonaniu swoich dzieci.

Więcej…

 

Szkolenie kl. I-III z zakresu udzielania pierwszej pomocy


Już za miesiąc wakacje,  czas wypoczynku i wyjazdów. Jednak liczne statystyki potwierdzają, że w tym okresie wzrasta kilkukrotnie ryzyko nagłych,  drobnych i większych wypadków, stąd  niezwykle ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Istotne jest też, by już najmłodsi nabywali praktycznych umiejętności i oswajali się z ideą pomagania.

Więcej…

 

WYCIECZKA DO ROZLEWNI WÓD MINERALNYCH I SOKÓW W BRZOZOWIE


GOŚCINNE POŁONINY.

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klas I-III uczestniczyli w programie „Owoce i warzywa w szkole”, którego celem była trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania. W ramach programu wdrożono działania o charakterze edukacyjnym.

Więcej…

 

„V Festiwal Piosenki Wakacyjnej i Turystycznej”


Jak co roku w Przedszkolu Samorządowym Nr 1 w Przysietnicy odbył się V Festiwal Piosenki Wakacyjnej i Turystycznej. Podczas przeglądu, publiczność wysłuchała  14 utworów w wykonaniu dzieci z przedszkoli z Gminy Brzozów.

Więcej…

 

FESTYN RODZINNY W PRZYSIETNICY

 

11  czerwca 2017 r. po raz kolejny odbył się w naszej miejscowości doroczny Festyn Rodzinny. Rozpogadzające się niebo zachęciło wszystkich do wzięcia udziału w imprezie na placu szkolnym.  Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Przysietnicy p. Wiesław Pałka, Wicedyrektor p. Marta Szczepek oraz Przewodnicząca Rady Rodziców p. Małgorzata Ścibor powitali licznie przybyłych gości i zaprosili do obejrzenia programu artystycznego w wykonaniu dzieci przedszkolnych i uczniów edukacji wczesnoszkolnej.

Więcej…

 

WYCIECZKA DO SANKTUARIUM W STAREJ WSI

6 czerwca br. odbyła się wycieczka autokarowa uczniów klasy IB oraz III SP Nr 1 w Przysietnicy do pobliskiego sanktuarium Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Starej Wsi, uznawanego za Perłę Podkarpacia.

Więcej…

 

ŚWIĘTO SZKOŁY W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W PRZYSIETNICY


Maria Konopnicka i Henryk Sienkiewicz to dwoje pisarzy i wybitnych Polaków, których twórczość została przypomniana podczas obchodów tegorocznego Święta Szkoły w Zespole Szkół Nr 1 w Przysietnicy. Oboje zapisali się w świadomości narodowej jako wybitni, utalentowani twórcy, odwołujący się do wartości chrześcijańskich i patriotycznych.

Więcej…