Tu jesteś
Nasze zdjęcia

Zespół Szkół Nr 1 w Przysietnicy

Palmy i palemki


Niedziela Palmowa jest wstępem do Wielkiego Tygodnia i wprowadza nas w atmosferę wydarzeń bezpośrednio poprzedzających Śmierć i Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Już za tydzień, w czasie Mszy Świętej Ksiądz poświęci palmy wielkanocne, które są symbolem odradzającego się życia i zostaną przyniesione do Kościoła na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

Więcej…

 

DZIEŃ OTWARTY W GRUPIE „PSZCZÓŁKI”

 

Już od wielu lat w naszym przedszkolu organizowany jest dzień otwarty. 11 kwietnia 2019 roku do grupy „Pszczółki” przybyli  rodzice. Mieli oni okazję zobaczyć jak ich dzieci spędzają czas w przedszkolu. Obserwowali swoje dzieci podczas zajęć i zabawy. Mogli dostrzec funkcjonowanie swoich dzieci w grupie i kontaktach rówieśniczych. Czynnie uczestniczyli również w zajęciach.

Więcej…

 

Dla rodziców i uczniów SP w Zmiennicy


„W mocy Bożego Ducha” – pod takim hasłem przebiega obecny rok liturgiczny. Celem tego roku jest pomóc wierzącym w ich odkrywaniu i rozwijaniu darów Ducha Świętego oraz głoszenie Ewangelii w różnoraki sposób tak, by promować rozwijanie i dojrzewanie wiary w ludzkich sercach.

Więcej…

 

Informacja dla rodziców o dniach wolnych od zajęć lekcyjnych

Dni 10,11,12 oraz 15,16,17 kwietnia 2019 r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W przypadku zaistnienia konieczności zaopiekowania się państwa dzieckiem w tych dniach prosimy o przekazanie tej informacji wychowawcy klasy do wtorku 09.04.2019 r. do godz. 10:00.

Dyżur pełniony będzie w godzinach od 8:00 – 12:30.

Zajęcia w przedszkolu odbywają się normalnie.

 

XII SPOTKANIE Z MAŁYM TEATRZYKIEM W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM NR1 W HUMNISKACH

„Teatr to miejsce jest niezwykłe,

zaczarowana każda chwila,

kurtyna w górę się unosi

i przedstawienie rozpoczyna”.

 

 3 kwietnia 2019 roku dzieci z grupy „Muzykantów” prezentowały swoje umiejętności teatralne na XII Spotkaniu z Małym Teatrzykiem w Humniskach, w którym wzięły udział dzieci i nauczyciele z gminy Brzozów. Alena Florek i Julia Ślączka w barwnych strojach i z ciekawymi rekwizytami zaprezentowały inscenizację pt: „Zaczarowany kwiat”.

Więcej…

 

Żyj zdrowo !


Dzień 29 marca 2019 roku był dniem wyjątkowym dla uczniów klas I – III, gdyż wzięli udział w spotkaniu promującym zdrowe odżywianie i kształtującym postawy zdrowotne. Żyj zdrowo! - hasło dnia - przewijało się wielokrotnie na ustach uczestników spotkania. Było to działanie edukacyjne realizowane w ramach „Programu dla szkół”, według którego dzieci otrzymują bezpłatnie kilka razy w tygodniu owoce i warzywa oraz mleko i przetwory mleczne.

Więcej…

 

Bo w teatrze, w teatrze, w teatrze…


28.03.2019 r. odbyło się w naszym przedszkolu „Spotkanie z małym teatrzykiem’’. Celem wychowania przedszkolnego jest między innymi wprowadzenie dzieci w świat wartości estetycznych i rozwijanie umiejętności wypowiadania się poprzez muzykę, taniec, śpiew, sztuki plastyczne oraz małe formy teatralne.

Więcej…

 

II Gminny Przegląd Par Tanecznych „Roztańczone przedszkolaki”


Taniec jest jedną z najstarszych form sztuki kulturowej, jest sposobem wyrażania emocji za pomocą ruchu połączonego z muzyką, a ruch to poprawa kondycji i dobrego samopoczucia. Celem wychowania przedszkolnego jest wspomaganie i ukierunkowywanie rozwoju dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem oraz możliwościami rozwojowymi również w relacjach ze środowiskiem społeczno – kulturowym.

Więcej…